احتمال افزایش بار کرونا در تهران بعد از تعطیلات عید ، ضرورت آمادگی مراکز درمانی در نوروز

به گزارش وبلاگ آکادمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید براین که مدافعان سلامت، افسران جنگ بزرگترین چالش قرن هستند، در عین حال نسبت به احتمال افزایش بار بیماری کرونا در تهران پس از تعطیلات نوروز هشدار داد.

احتمال افزایش بار کرونا در تهران بعد از تعطیلات عید ، ضرورت آمادگی مراکز درمانی در نوروز

به گزارش وبلاگ آکادمی از فارس، علیرضا زالی امروز یکشنبه در نشستی که با حضور روسا، مدیران و مدیران پرستاری مراکز پزشکی، آموزشی و درمانی بیمارستان های تابعه برگزار گردید، با اشاره به این که قریب به یک سال از پاندمی کرونا می گذرد، از خدمات ارزشمند و ایثارگری های مدافعان سلامت در نبرد با کرونا قدردانی کرد.

وی با اشاره به این که کماکان بیم و هراس از شکل گیری پیک چهارم کووید 19 وجود دارد، تاکید نمود: جهش های ویروس کرونا خصوصا در استان های جنوبی نگرانی ها را دوچندان نموده است.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به شرایط آرام و کنترل کرونا در تهران اضافه کرد: با توجه به شرایط متفاوت تهران هیچ تضمینی برای پایداری شرایط کرونایی در این کلان شهر پایتخت وجود ندارد و هر لحظه ممکن است شرایط شیوع اپیدمی تغییرکند.

زالی کارنامه درخشان کادر بهداشت و درمان و کوشش های روسای بیمارستان ها را مورد توجه قرار داد و گفت: باید آمادگی لازم برای مقابله با بحران های احتمالی خصوصا با توجه به تعطیلات پیش روی نوروزی وجود داشته باشد.

رییس دانشگاه با بیان این که احتمال اینکه که بار بیماری با تاخیر دوهفته ای و بعد از خاتمه تعطیلات نوروزی به تهران برسد وجود دارد، گفت: به نظر می رسد استان تهران و خصوصا مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به عنوان بالاترین خدمت دهنده به بیماران کرونایی در سطح کشور، پس از خاتمه تعطیلات نوروزی روزهای سختی را تجربه نمایند.

زالی با اشاره به ترددها و تراکم بالای جمعیت در واپیسن روزهای سال ادامه داد: پیش بینی می گردد در 10 روز اول تعطیلات لود بیماری افزایش یابد؛ چرا که به دلیل ماهیت ویروس کرونا و دوره نهفتگی این بیماری به نظر می رسد بیمارستان های تهران در هفته های اول سال جدید میزبان شمار بالاتری از مبتلایان باشند.

وی خواهان آمادگی کامل تیم بهداشت و درمان در مراکز درمانی تابعه دانشگاه در تعطیلات نوروز شد و اضافه کرد: باید برنامه ریزی ها به گونه ای انجام گردد تا ارایه خدمات دچار نقصان و کاستی نگردد.

زالی با بیان این که دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی از زمان شیوع کرونا تا به امروز شهدای فراوانی در حوزه سلامت را تقدیم نموده یاد و خاطره شهید دکتر حبیب الله پیروی، دکتر محمد زارع جوشقانی و دکتر محمد فقیهی و تمامی شهدای سلامت دانشگاه را گرامی داشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این که سال آینده، سال سختی برای مراکز درمانی دانشگاه خواهد بود، گفت: در سال پیش رو و تعطیلات نوروزی که قطعا با بحران های کرونا همراه خواهد بود، فعالیت های بیمارستان ها و مراکز درمانی و بهداشتی همانند سنوات گذشته بیشتر خواهد بود چرا که بخش زیادی از ارایه خدمت بر دوش بیمارستان های دولتی و دانشگاهی تحمیل می گردد.

زالی شرایط خدمت رسانی مراکز درمانی را مورد توجه قرار داد و تاکید نمود: در شرایط فعلی بیمارستان ها و مراکز درمانی علاوه بر ارایه خدمت به بیماران کرونایی، درمان و پذیرش سایر بیماران غیرکرونایی را در دستور کار دارند، این موضوع شرایط پیچیده و دوگانه ای را برای بیمارستان ها رقم می زند بنابراین باید کوشش کنیم تا این بحران آسیب جدی به مراکز درمانی وارد نکند.

رییس دانشگاه در خاتمه ضمن قدردانی از کوشش های مدیران و روسای سختکوش دانشگاه خصوصا در بحران کووید، سالی همراه با موفقیت و بهورزی برای مجموعه دانشگاه آرزو کرد.

منبع: جام جم آنلاین

به "احتمال افزایش بار کرونا در تهران بعد از تعطیلات عید ، ضرورت آمادگی مراکز درمانی در نوروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال افزایش بار کرونا در تهران بعد از تعطیلات عید ، ضرورت آمادگی مراکز درمانی در نوروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید