ارتباط ابتلا به نوع حاد کرونا با گروه خونی

به گزارش وبلاگ آکادمی، در جریان تحقیق دانشمندان کانادایی تعیین شد که احتمال حضور طولانی تر افراد با گروه های خونی آ یا آ-ب در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان پس از ابتلا به ویروس کرونا بیشتر است.

ارتباط ابتلا به نوع حاد کرونا با گروه خونی

نتیجه دو پژوهش علمی جدید احتمال ارتباط ابتلای افراد به نوع حاد بیماری کووید 19 با گروه خونی آن ها را تقویت کرد. بررسی های محققان نشان می دهد که افراد با گروه خونی اُ (O) در برابر بیماری همه گیر کووید 19 کمتر آسیب پذیر هستند.

دانشمندان ضمن تاکید بر لزوم تحقیق بیشتر در مورد ارتباط گروه خونی با ابتلا به نوع حاد بیماری کووید 19 بر این باورند که احتمال ابتلای افراد با گروه خونی اُ به نوع حاد این بیماری کمتر است.

بنا به نتیجه تحقیق گروهی از دانشمندان در دانمارک از 7422 فرد مبتلا به بیماری کووید 19 تنها 38.4 درصد از گروه خونی اُ بودند. این در حالیست که محققان انتظار داشتند تا این رقم حدود 42 درصد، یعنی مشابه شمار شهروندانی باشد که دارای گروه خونی اُ هستند.

در مقابل در تحقیق پژوهشگران دانمارکی معین شد که 44 درصد از مبتلایان به کووید 19 از گروه آ (A) هستند. این در حالی است که این رقم از میزان افرادی که گروه خونی آ دارند (42 درصد) بیشتر است.

پژوهش گروهی از دانشمندان در کانادا بر روی 95 بیمار مبتلا به نوع حاد کووید 19 نیز نشان می دهد که حدود 84 درصد از صاحبان گروه های خونی آ یا آ-ب (AB) به تنفس مصنوعی نیاز داشتند. این در حالیست که تنها 61 درصد از افرادی که از گروه های خونی اُ یا ب (B) بودند به تنفس مصنوعی نیاز پیدا کردند.

در جریان تحقیق دانشمندان کانادایی معین شد که احتمال حضور طولانی تر افراد با گروه های خونی آ یا آ-ب در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان پس از ابتلا به ویروس کرونا بیشتر است. این در حالیست که افراد با گروه های خونی اُ و ب روز های کمتری در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

نتیجه هر دو پژوهش در نشریه بلاد آدونسس (Blood Advances) منتشر شده است.

منبع: فرادید

به "ارتباط ابتلا به نوع حاد کرونا با گروه خونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط ابتلا به نوع حاد کرونا با گروه خونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید