ارتباط مدت زمان خواب و خطر ابتلا به آلزایمر

به گزارش وبلاگ آکادمی، محققان دریافتند افرادی که حدود 10 شب می خوابند و خواب شبانه شان حدود 6 تا 7 ساعت است با خطر کمتر ابتلا به بیماری آلزایمر روبرو هستند.

ارتباط مدت زمان خواب و خطر ابتلا به آلزایمر

به گزارش ، بیماری آلزایمر یک بیماری مزمن است که حافظه و سایر عملکرد های مهم مغز را از بین می برد. تصور می شود که پروتئین آمیلوئیدبتا نقش بسیار مهمی در ابتلاء به آلزایمر دارد.

این پروتئین تمایل به تجمع برای تشکیل پلاک ها را دارد. زمانی که در مغز بیمار، توازن بین تولید و پاکسازی آمیلوئیدبتا از بین می رود پلاک ها در مغز تشکیل شده و خودشان را به نورون ها می چسبانند. نورون های تحت تأثیر پلاک ها نمی توانند عملکرد خوبی داشته باشند یا سیگنال های سایر سلول های مغزی را دریافت نمایند و در نتیجه می میرند.

مطالعه محققان دانشگاه فودان و دانشگاه گینگ دائو چین، شامل 736 شرکت نماینده چینی در رده سنی 40 تا 88 سال بود. محققان میزان آمیلوئیدبتا را در مایع مغزی نخاعی شرکت نمایندگان اندازه گیری کرده و از ان ها در مورد عادات خواب شأن سوال پرسیدند.

محققان دریافتند بین عادات خواب شبانه و میزان رسوبات آمیلوئیدبتا در مایع مغزی نخاعی ارتباط وجود دارد.

نتایج نشان داد افرادی که کمتر از 4 ساعت یا بیش از 10 ساعت در شب می خوابند دارای میزان بیشتر رسوبات آمیلوئیدبتا هستند درحالیکه افرادی که حدود ساعت 10 شب خوابیده و خواب شبانه شأن بین 6 تا 7 ساعت است، دارای رسوبات کمتر آمیلوئیدبتا هستند.

محققان معتقدند این مطالعه، شواهد جدیدی را در مورد رابطه نزدیک بین خواب و بیماری الزایمر نشان می دهد.

منبع: مهر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ارتباط مدت زمان خواب و خطر ابتلا به آلزایمر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط مدت زمان خواب و خطر ابتلا به آلزایمر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید