اعزام بمب افکن های بی-52 آمریکا به خاورمیانه

به گزارش وبلاگ آکادمی، فرماندهی مرکزی آمریکا گفت به منظور اطمینان خاطر متحدان منطقه ای خود، بمب افکن های بی-52 جدید را به منطقه خاورمیانه اعزام کرده است.

اعزام بمب افکن های بی-52 آمریکا به خاورمیانه

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، فرماندهی مرکزی آمریکا بمب افکن های بی-52 جدیدی را به خاورمیانه اعزام کرد.

ارتش آمریکا روز شنبه در بیانیه ای گفت فرماندهی مرکزی آمریکا بمب افکن های B-52 را به خاورمیانه اعزام کرد و حضور استراتژیک نیروی هوایی آمریکا را در منطقه به عنوان وسیله ای برای جلوگیری از تجاوز و اطمینان خاطر به شریکان و متحدان آمریکایی تقویت کرد.

سرلشکر گرگ گیلوت، فرمانده نیروی هوایی نهم ایالات متحده در بیانیه ای گفت این ماموریت توسط خدمه نیروی هوایی و با اطلاع فوری انجام شده است. وی گفت: توانایی انتقال سریع نیرو ها به داخل، خارج و اطراف برای به دست دریافت، حفظ و بهره برداری از ابتکار عمل به منظور جلوگیری از تجاوزات احتمالی است.

اعزام بمب افکن های بی-52 آمریکا به خاورمیانه با حضور مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا و برگزاری دور تازه مذاکرات میان طالبان و دولت افغانستان در دوحه قطر همزمان شد.

این خبر در حالی منتشر می گردد که به تازگی دولت آمریکا از برنامه خود برای خارج کردن بخش اعظمی از نیرو های نظامی این کشور در منطقه خاورمیانه تا 15 ژانویه سال آینده میلادی خبر داد. بنا به اعلام دولت آمریکا، تا تاریخ مقرر تعداد نظامیان این کشور در عراق و افغانستان به 2 هزار و 500 تن کاهش می یابد.

دونالد ترامپ از زمان کارزار انتخاباتی خود در سال 2016 همواره وعده خروج نظامیان آمریکا از جنگ های بی خاتمه را عنوان کرده است، وعده ای که هنوز محقق نشده است.، باشگاه وبلاگ آکادمی

منبع: ایران آنلاین

به "اعزام بمب افکن های بی-52 آمریکا به خاورمیانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعزام بمب افکن های بی-52 آمریکا به خاورمیانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید