تقدیر از بانک تجارت در همایش ترویج فرهنگ حمایت از شرکت های دانش بنیان

به گزارش وبلاگ آکادمی، لوح تقدیر صندوق نوآوری و شکوفایی به واسطه سهم ویژه بانک تجارت در صدور ضمانتنامه برای شرکت های دانش بنیان معرفی شده از سوی این صندوق به مدیرعامل این بانک اعطا شد.

تقدیر از بانک تجارت در همایش ترویج فرهنگ حمایت از شرکت های دانش بنیان

به گزارش خبرگزاری وبلاگ آکادمی به نقل از روابط عمومی بانک تجارت، همایش ترویج و تثبیت فرهنگ حمایت از شرکت های دانش بنیان در نظام بانکی با حضور محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و مدیران عامل بانک ها و مدیران چند شرکت برتر مورد حمایت این صندوق برگزار گردید.

در این همایش ضمن قدردانی از کوشش و همکاری بانک تجارت با صندوق نوآوری و شکوفایی قدردانی، به دلیل سهم قابل توجه بانک تجارت در صدور انواع ضمانتنامه و اعطای تسهیلات به شرکت های معرفی شده از سوی این صندوق با اهدای لوح تقدیر به امضای سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و علی وحدت رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی به دولت آبادی مدیرعامل بانک تجارت اعطا شد.

برنامه های جدید بانک تجارت برای حمایت از شرکت های دانش بنیان

رضا دولت آبادی مدیر عامل بانک تجارت در سخنرانی خود در این همایش در خصوص عملکرد این بانک در ارائه خدمات مالی و اعتباری به شرکت های دانش بنیان گفت: همکاری بانک تجارت با صندوق نوآوری از 26 فروردین ماه 1398 طی یک تفاهمنامه برای ارائه خدمات به اکوسیستم نوآوری کشور شروع شده است که به موجب این تفاهمنامه، بانک خدمات ضمانت نامه، سرمایه در گردش، اعتبار اسنادی داخلی، خرید محل کار، لیزینگ و خرید دین به شرکت های دانش بنیان ارائه می دهد.

دولت آبادی در خصوص میزان پرداختی های بانک تجارت در این مدت گفت: تا به امروز بانک در زمینه تسهیلات، 57 فقره تسهیلات برای 11 استان کشور و بالغ بر 5900 میلیارد ریال پرداخت نموده است. همچنین در زمینه صدور ضمانت نامه نیز تا به امروز 445 فقره برای 8 استان کشور بالغ بر 13500 میلیارد ریال صادر شده است.

مدیرعامل بانک تجارت با تقدیر از کوشش های دکتر وحدت و همه همکارانش که در این کار مهم، موانع عظیم را از سرراه برداشتند گفت: ابتدای امر که قرار شد این پروژه عظیم را شروع کنیم از آنجا که شرکت های دانش بنیان پرریسک به نظر می آمدند، اما با این وجود جلسات مستمری برگزار کردیم و با دعوت از کارشناسان این حوزه، توانستیم این راه را هموار نموده و امروز شاهد پیروزیت های شرکت ها باشیم.

مدیرعامل بانک تجارت مطرح کرد: عملکرد پیروز این طرح ها به ما ثابت کرد که به جوان ها و دانش بومی و توان علمی و پژوهش داخلی می توان اعتماد کرد. تسهیلات و ضمانتنامه های زیادی را ما پرداخت کردیم. 13 هزار میلیارد ریال ضمانتنامه و 6 هزار میلیارد ریال تسهیلات تنها از سوی بانک تجارت پرداخت شده و به رغم مسائل موجود در سیستم بانکی، مانده مطالبات آن صفر است که این امر نشانگر کیفیت بالای همکاری با این شرکت ها است. وی اضافه کرد: با توجه به شرایط بد مالی و شیوع ویروس کرونا در ابتدای سال ما شاهد افزایش بدهی بیشتر شرکت ها بودیم و با اعتمادی که به جوان های کشور کردیم امروز شاهد ریسک بسیار ضعیف این حوزه هستیم.

دولت آبادی با بیان اینکه پروژه جدیدی را با صندوق در دست اقدام داریم تا از طریق آن مدل های مختلف تسهیلاتی، ضمانت نامه ای و ال سی داخلی را طراحی کنیم اضافه کرد: یکی از خدمات متناسب با احتیاج این شرکت ها که می توان به آن اشاره نمود، ال سی داخلی با قابلیت تنزیل برای شرکت های دانش بنیان که قصد خرید مواد اولیه دارند و همچنین شرکت هایی که قصد خرید از این شرکت های دانش بنیان را دارند، است. بر اساس این طرح شرکت های دانش بنیان که قصد خرید مواد اولیه از خارج از کشور را نیز داشته باشند قابلیت تنزیل با قابلیت تامین نقدینگی پیش بینی شده است.

ایجاد اشتغال برای 128 نفر، حفظ و تثبیت اشتغال برای 6519 نفر، صرفه جویی ارزی به میزان 503 میلیون دلار و یاری به فروش 75049 میلیارد ریال محصولات دانش بنیان از جمله اقدامات بانک تجارت در همکاری با صندوق نوآوری و شکوفایی بوده است.

منبع: خبرگزاری آریا

به "تقدیر از بانک تجارت در همایش ترویج فرهنگ حمایت از شرکت های دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقدیر از بانک تجارت در همایش ترویج فرهنگ حمایت از شرکت های دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید