جدیدترین آمارهای ابتلا به کرونا میان معتادان متجاهر، اخذ تست PCR از 6000 معتاد

به گزارش وبلاگ آکادمی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر 9 هزار و 260 معتاد متجاهر در مراکز ماده 16 نگهداری می شوند، گفت: از این تعداد 1.8 درصد (حدود 100 نفر) آنها تست پی سی آرشان مثبت بوده است.

جدیدترین آمارهای ابتلا به کرونا میان معتادان متجاهر، اخذ تست PCR از 6000 معتاد

مصطفی هادی زاده در گفت وگو با وبلاگ آکادمی، با اشاره به جدیدترین آمارهای ابتلا به کرونا میان معتادان متجاهر بیان کرد: بر اساس تازه ترین گزارش ها در حال حاضر 9260 مددجو (معتاد متجاهر) در مراکز ماده 16 نگهداری می شوند که تست پی سی آر 1.8 درصد (حدود 100 نفر) آنها مثبت بوده است که البته این تعداد هم شرایط حادی ندارد، اما آنهایی که در شرایط حادی بوده اند در بیمارستان بستری شده اند.

وی با تاکید بر اینکه حاد نبودن شرایط معتادان مبتلا به کرونا به دلیل این موضوع نیست که برخی مدعی اند معتادان کرونا نمی گیرند، گفت: هنگام جمع آوری معتادان متجاهر به پروتکل های وزارت بهداشت بسیار توجه شد؛ به گونه ای که افرادی که پیش از شیوع کرونا در داخل مراکز بستری بودند از مراکز خارج نشدند و افرادی هم که در دوران کرونا جمع آوری شدند با دقت و بعد از گذراندن قرنطینه 14 روزه و در صورت سالم بودن وارد مراکز شدند. همچنین آنهایی که مبتلا به کرونا بودند به بیمارستان منتقل شدند.

هادیزاده با اشاره به اینکه از حدود 6000 معتاد توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران تست پی سی آر گرفته شده است، افزود: همکاران ما در دانشگاه علوم پزشکی تهران در این زمینه زحمت زیادی کشیدند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران معتقد است که در این راستا دستگاه های استانی استان تهران بسیار خوب عمل کردند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا آماری از میزان ابتلا به کرونا به تفکیک جنسیت وجود دارد؟ توضیح داد: آمار ارائه شده در زمینه جمع آوری معتادان متجاهر به مردان اختصاص دارد و آمار جمع آوری میان زنان بسیار کم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جدیدترین آمارهای ابتلا به کرونا میان معتادان متجاهر، اخذ تست PCR از 6000 معتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین آمارهای ابتلا به کرونا میان معتادان متجاهر، اخذ تست PCR از 6000 معتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید