خاوازی: ذخایر بزرگ مرغ قیمت را به شدت کاهش می دهد

به گزارش وبلاگ آکادمی، وزیر جهاد کشاورزی گفت: ذخایر عظیمی از مرغ وجود دارد که با ابلاغ وزارت صنعت، معدن و تجارت در بازار توزیع و قیمت را به شدت کاهش می دهد.

خاوازی: ذخایر بزرگ مرغ قیمت را به شدت کاهش می دهد

به گزارش گروه مالی وبلاگ آکادمی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی امروز در نشست با اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: در نشست مشترک امروز با اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس گزارشی از شرایط فراوری کشور ارائه شد و نمایندگان دغدغه های خود را مطرح کردند.

وی با اشاره به این که در این نشست مقرر شد، کمیته هایی تخصصی در کمیسیون کشاورزی تشکیل و ماهانه مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی با نمایندگان ملاقات داشته باشند، ادامه داد: کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس و وزارت جهاد کشاورزی یاری می نمایند تا بهره برداران و فراورینمایندگان با قدرت در بخش فراوری محصولات کشاورزی حفظ شوند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که بر اساس گزارش بانک مرکزی بخش کشاورزی 8.8 درصد رشد مالی داشته و کوشش می کنیم این فرایند افزایشی ادامه داشته باشد، توضیح داد: در زمینه فراوریات دامی از شرایط بسیار خوبی برخوردار هستیم، کشور ایران از نظر فراوری گوشت قرمز، گوشت سفید و شیر از فراوری نمایندگان بزرگ محسوب می گردد.

وی با تاکید بر این که فراورینمایندگان معتقد هستند قیمت گوشت مرغ بالاتر از بررسی ستاد تنظیم بازار است، عنوان نمود: ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت مصرف نمایندگان و فراورینمایندگان به دنبال کاهش فشار بر مردم هستند.

خاوازی با بیان این که مشکل به وجود آمده در زمینه افزایش قیمت مرغ با توجه به برنامه ریزی اجرا شده در تأمین نهاده ها رفع می گردد و در این زمینه بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت همکاری لازم را داشته اند، توضیح داد: مسئله ای در زمینه فراوری گوشت مرغ نداریم، ذخایر بزرگی از مرغ وجود دارد که با ابلاغ وزارت صنعت، معدن و تجارت در بازار توزیع و قیمت را به شدت کاهش می دهد.

وی با اشاره به این که تمام کوشش خود را می کنیم تا قیمت مرغ در بازار مناسب و رضایت فراورینمایندگان و مصرف نمایندگان را به همراه داشته باشد، ادامه داد: در زمینه کنترل قیمت گوشت مرغ طرح مناسبی به رئیس جمهور ارائه شده، کوشش می کنیم علی رغم فشارهای موجود بر کشور نهاده های وارداتی را در اختیار مرغداران و دامداران قرار دهیم.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که از ذخایر خوب نهاده های دامی برخورداریم، اما این ذخایر باید ترمیم شوند، گفت: درخواست ترمیم ذخایر نهاده های دامی به وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی ارائه شده است.

خاوازی در سرانجام با تاکید بر این که در زمینه تامین جو و ذرت مسئله ای نداریم و منابع بزرگ ارزی برای واردات سویا توسط بانک مرکزی تامین شده است، عنوان نمود: سویاهای وارداتی در اختیار واحدهای روغن گیری قرار گرفته شده تا روزانه 8 هزار تن کنجاله سویا فراوری و در اختیار واحدهای فراوریی مرغ و ماکیان قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "خاوازی: ذخایر بزرگ مرغ قیمت را به شدت کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاوازی: ذخایر بزرگ مرغ قیمت را به شدت کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید