خبرنگاران فرماندار نیر: مدیریت پسماند دغدغه جدی در این شهرستان است

به گزارش وبلاگ آکادمی، اردبیل - خبرنگاران - فرماندار نیر معضل پسماند را دغدغه جدی این شهرستان دانست و با پذیرش کم کاری های انجام شده در این خصوص گفت: تغییر مکان دفن زباله نیر سال هاست مطرح وحتی زمینی برای آن تعیین شد اما به نتیجه نرسیده است.

خبرنگاران فرماندار نیر: مدیریت پسماند دغدغه جدی در این شهرستان است

شجاع اقبالی روز سه شنبه در جریان اجرای برنامه فرهنگی دوباره بی زباله در منطقه نوالار شهرستان نیر به خبرنگار وبلاگ آکادمی اضافه کرد: مکان کنونی دیگر ظرفیت حفر ترانشه برای دفن زباله های روزانه را ندارد و حتی در جهت ورزش بادهایی است که به سمت شهر و منطقه نمونه گردشگری بولاغلار و نوالار می وزند.

وی اظهارکرد: مصرف بی رویه پلاستیک و بی توجهی به آموزش مردم هم به معضل مدیریت پسماند دامن زده است.

اقبالی با اشاره به برگزاری طرح دوباره بی زباله به یاری تشکل ها و دستگاه های اجرایی شهرستان نیر در جهت منطقه گردشگرپذیر نوالار بیان نمود: این اقدام دوستداران محیط زیست با همکاری و مشارکت و کوشش جنبش مردمی شهرستان نیر، نهادهای خدماتی از جمله شهرداری، جمعیت هلال احمر و محیط زیست و سازمان های مردم نهاد با هدف پاکسازی منطقه نمونه گردشگری نوالار برگزار گردید.

او با بیان اینکه امیدواریم حفاظت از محیط زیست و طبیعت در بین مردم به فرهنگ و ارزش تبدیل گردد، اضافه کرد: هدف از اجرای این طرح فرهنگ سازی به منظور رعایت مسائل زیست محیطی و دعوت همگانی از مردم برای خودداری از ریختن زباله در حریم راه ها، جاده ها، سطح شهر و مناطق حفاظت شده و گردشگری است.

او گفت: زباله های جمع آوری شده از این منطقه گردشگری توسط حامیان محیط زیست به مرکز پسماند شهر نیر منتقل شد.

شهرستان نیر در 30 کیلومتری جنوب اردبیل قرار گرفته است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران فرماندار نیر: مدیریت پسماند دغدغه جدی در این شهرستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرماندار نیر: مدیریت پسماند دغدغه جدی در این شهرستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید