خط اعتباری ویژه به تعاونی های دانش بنیان اختصاص می یابد

به گزارش وبلاگ آکادمی به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت در دورهمی تعاونی های دانش بنیان بر تشکیل تعاونی های دانش بنیان تاکید کرد و گفت: یکی از مسائل ما این است که تیم ها برای راه اندازی کسب وکار خود به سمت راه اندازی شرکت جدید دانش بنیان می فرایند در حالی که ما اگر بتوانیم راهکار و مزیت تعاملی را برای آنها فراهم کنیم و نشان دهیم که ایجاد یک تعاونی دانش بنیان چه مزایایی برای شرکت ها خواهند داشت، بسیار مطلوب تر خواهد بود.

خط اعتباری ویژه به تعاونی های دانش بنیان اختصاص می یابد

وی با بیان اینکه ظرفیت جامعه استارت آپی کشور نسبت به شرکت های سهامی خاص بی نظیر است، گفت: ما در صندوق نوآوری و شکوفایی یک خط ویژه اعتباری برای شرکت های دانش بنیان یا شتاب دهنده هایی که در قالب تعاونی ایجاد می شوند قرار می دهیم. به عبارت دیگر مجموعه ای از خدمات ویژه تعاونی محور ایجاد می کنیم تا شرکت ها به تعاون و همکاری ترغیب شوند.

به گفته وحدت، حفاظت دانش و اطلاعات در قالب تعاونی ها بیشتر از زمانی است که آن شرکت ها می خواهند به صورت مستقل کار خود را شروع کنند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد میزان استفاده تعاونی های دانش بنیان از خدمات صندوق نوآوری نیز گفت: متأسفانه تعاونی های حاضر بیشتر برای کارهای موضوعی مثل تعاونی مسکن، تعاونی روستایی و دامپروری شکل گرفته اند، لذا وظیفه ما است که از تعاونی ها حمایت کنیم تا تحرک بیشتری ایجاد شود. در حال حاضر 105 تعاونی دانش بنیان داریم که تنها 72 تعاونی از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی به میزان بیش از 110 میلیارد تومان استفاده کرده اند. این در حالی است که سقف تسهیلات ما برای هر شرکت دانش بنیان 50 میلیارد تومان است یعنی تعاونی ها تنها به اندازه دو شرکت بزرگ از تسهیلات صندوق نوآوری استفاده کرده اند که سهم بسیار کوچکی است.

وی بر شکل گیری تعاونی دانش بنیان به عنوان الگوی پیروز زیست بوم تاکید کرد و گفت: ما خیلی دوست داریم که منابع مالی صندوق نوآوری را در اختیار تعاونی های دانش بنیان قرار دهیم زیرا این تعاونی ها به الگوی پیروزی برای زیست بوم نوآوری کشور تبدیل خواهند شد، بنابراین باید مزایای تأسیس تعاونی را به شرکت ها نشان دهیم تا بستری مناسب با تأثیر بالا در رشد مجموعه شکل گیرد.

وحدت ادامه داد: چنانچه تعاونی را می شناسید که نیازمند تأمین مالی است به ما در صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی کنید؛ ما نیز تلاش می کنیم پیش از انتها فروردین و در کمترین زمان ممکن به درخواست ها رسیدگی کنیم.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی به خدمات مالی طراحی شده در این صندوق برای شتاب دهنده های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: ظرفیت خدمات صندوق برای شتاب دهنده ها بسیار مفصل است و خدمات متنوعی چون هم سرمایه گذاری تا پیگیری دانش بنیان شدن شتاب دهنده ها را پیگیری می کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "خط اعتباری ویژه به تعاونی های دانش بنیان اختصاص می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط اعتباری ویژه به تعاونی های دانش بنیان اختصاص می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید