ربیعی آخرین تمهیدات دولت برای مبارزه با کرونا را تشریح کرد

به گزارش وبلاگ آکادمی، سخنگوی دولت گفت : وام گیرندگانی که اقساط از حساب شان برداشت شده می توانند به بانک مرکزی شکایت نمایند.

ربیعی آخرین تمهیدات دولت برای مبارزه با کرونا را تشریح کرد

به گزارش وبلاگ آکادمی، علی ربیعی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در ارتباط با آخرین تمهیدات دولت برای مبارزه با ویروس کرونا اظهار کرد: خوشبختانه در هیج استانی سیر صعودی بیماری گزارش نشده است. در بعضی استان ها با یک شرایط ثابتی آمار جلو می رود ولی در بیشتر استان ها سیر نزولی شده است.این هم خبر خوبی بود که در این جلسه گفته شد.

وی ادامه داد: بحث دیگر این جلسه مربوط به خدماتی است که قرار بود در این ایام به مردم داده گردد.

وی در ارتباط با برداشت اقساط از حساب وام گیرندگان گفت: گزارش دادند بعضی بانک ها پول برداشت کردند ؛ توضیحی که داده شد این بود که این کار به صورت اتوماتیک اجرا شده و رئیس کل بانک مرکزی گفتند تمهیدی کردند، سایتی ایجاد کردند شکایتی بگردد به این موضوع رسیدگی می نمایند و پول ها بازگردانده خواهد شد.

سخنگوی دولت گفت: یک گزارش از این که بعضی اجناس بدون منطق گران شده است نیز ارائه شد. قرار شد وزارت صمت تمهیدات بیشتری بیاندیشد به هیچ عنوان ما در دوران کرونا نباید اجازه دهیم کالاهایی که هیچ منطقی ندارد گران شوند. مثلا بعضی شوینده ها و ضدعفونی نماینده ها برای آنکه مالی شوند و فراوریشان زیاد گردد خودمان اجازه دادیم گران شوند؛ اما در کالاهای دیگر این اجازه را نخواهیم داد.

ربیعی توضیح داد: بحث کالای اساسی برای سال 1399 مطرح شد، خوشبختانه ارز مورد احتیاج کالای اساسی به میزانی که وزارت صمت ، جهاد کشاورزی و وزارت بهداشت و درمان اعلام کردند تامین شد؛ بنابر این من اعلام می کنم برای سال 1399 ما در زمینه تامین کالای اساسی ارزی که به قیمت گذشته 4200 بود را تامین نموده ایم.

وی سپس گفت: وزیر کار، رفاه و تعاون اجتماعی گزارشی از شرایط کارگران و آمار بیکاری آنان ارائه داد. اینکه چگونه 100 هزار میلیارد تومان به هدف بنشیند نیز مطرح شد. عده ای از بابت این وام نگرانی هایی داشتند ولی این وام ها قطعا مشروط به حفظ کارگر خواهد بود.

ربیعی یادآور شد: معاون علمی فن آوری و وزیر صمت سه گزارش درباره تجهیزات و مواد ضد عفونی نماینده و ماسک را در دولت ارائه کردند. گزارش بسیار خوبی بود؛ خوشبختانه الان ما در ونتیلاتور که کشورهای پیشرفته هم در این زمینه دچار کمبود هستند کمبودی نداریم. روزی 38 تا فراوری می شد اما الان تا 15 فروردین روزی 2هزار تا قراردادش بسته شد. الان دونه ای 250 میلیون تومان هزینه اش است و ما امیدوار هستیم با قراردادهای منعقد شده با شرکت های دانش بنیان ما بتوانیم کل کشور را پوشش دهیم.

وی گفت: در بحث الکل و ضد عفونی نماینده وزارت صمت و وزارت دفاع گزارش هایی را ارائه دادند؛ رئیس جمهور تاکید کردند به فروشگاه ها بیش تر ارائه گردد. الان هم هست. وزارت دفاع آمبولانس و هم کیسه های مخصوص ایزوله را فراوری کردند ؛ حتی برای حمل و دفن هم استفاده می شوند که با اصول بهداشتی مطابقت دارد.

سخنگوی دولت در خاتمه گفت: در دولت روی موضوع کیت ها بسیار بحث شد. خوشبختانه تا 20 هزار کیت تست به دست خواهیم آورد. الان 15 هزار تا است. بخش های دیگر هم فراوری کیت آغاز کردند. روزهای اول کیت کن داشتیم اما با کوشش هایی که انجام شد بخصوص در شرکت های دانش بنیان بویژه کوشش وزارت دفاع الان شرایط مناسبی داریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ربیعی آخرین تمهیدات دولت برای مبارزه با کرونا را تشریح کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربیعی آخرین تمهیدات دولت برای مبارزه با کرونا را تشریح کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید