شورای امنیت درباره توافق هسته ای با ایران، نشست برگزار می نماید

به گزارش وبلاگ آکادمی، نماینده دائم آفریقای جنوبی در سازمان ملل از برگزاری نشست شورای امنیت درباره توافق هسته ای با ایران در تاریخ 22 دسامبر (2 دی ماه) اطلاع داد.

شورای امنیت درباره توافق هسته ای با ایران، نشست برگزار می نماید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آکادمی به نقل از خبرگزاری تاس، جری متیوز ماتجلا نماینده دائم آفریقای جنوبی در سازمان ملل که ریاست دوره ای شورای امنیت را بر عهده دارد، بیان کرد که این شورا در تاریخ 22 ماه جاری میلادی (2 دی ماه) نشستی را درباره توافق هسته ای با ایران برگزار خواهد نمود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ آکادمی بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی وبلاگ آکادمی بخوانید. (کلیک کنید)

توافق هسته ای برجام که در سال 2015 با مذاکره بین ایران و پنج کشور عضو شورای امنیت به علاوه آلمان (موسوم به کشورهای 1+5) حاصل شد قرار بود در ازای کاهش تحریم ها علیه ایران به ایجاد محدودیت در بخش هایی از برنامه هسته ای این کشور منجر گردد، اما دولت آمریکا به ریاست دونالد ترامپ، اردیبهشت ماه سال 1397 آن را نقض نموده و از آن خارج شد.

ایران نیز در واکنش به خروج یک طرفه آمریکا از توافق هسته ای اقدام به کاهش تعهدات برجامی خود نموده است. پیشتر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران گفته بود که تهران آمادگی مذاکره با طرف های دیگر برجام را دارد، اما در عین حال تا حصول نتیجه لازم به فرایند کاهش تعهدات هسته ای خود ادامه خواهد داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شورای امنیت درباره توافق هسته ای با ایران، نشست برگزار می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای امنیت درباره توافق هسته ای با ایران، نشست برگزار می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید