شکایت جمهوری خواستار از پلوسی، نانسی واکنش تند نشان داد

به گزارش وبلاگ آکادمی، ایسنا نوشت: گروهی از نمایندگان جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا از طرح اخیر رای دادن نیابتی از راه دور که با ابتکار نانسی پلوسی در این مجلس قرار است به اجرا در آید شکایت نموده و آن را ناقض الزام قانون اساسی به ایجاد یک حد نصاب برای رای گیری دانستند.

شکایت جمهوری خواستار از پلوسی، نانسی واکنش تند نشان داد

پایگاه آکسیوس، به نقل از سه منبع در کنگره گزارش کرد، کوین مک کارتی، رهبر اقلیت جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا به همراه 19 نماینده جمهوریخواه دیگر این مجلس شکایتی را با هدف جلوگیری از اجرای سیستم رای دادن نیابتی موقتی که قرار است در مجلس نمایندگان به اجرا در آید، مطرح نموده اند.

مجوز اجرای این طرح که هدف از آن قادر ساختن نمایندگان برای رای دادن از راه دور است بعد از یک رای گیری در تاریخ 15 مه در مجلس نمایندگان صادر شد و در این رای گیری 217 تن به این سیستم رای مثبت و 189 تن به آن رای منفی دادند. یک دستیار جمهوریخواه کنگره به وبلاگ آکادمی اظهار کرد: ما معتقدیم حکم اکثریت مغایر با قانون اساسی است و در اینجا چاره کار برای ما رفتن به دادگاه و درخواست برای تایید قرائتمان از قانون اساسی است و این امر کمی زمان خواهد برد.

بر اساس سیستم جدید، قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا موقتا اجازه می یابند به وسیله مشخص نایب و به شرطی که این نایب دستورالعملهای دقیق را دریافت نموده باشد، از راه دور در رای گیری ها شرکت نمایند. همچنین بر طبق این طرح یک نماینده این مجلس می تواند حداکثر برای 10 قانونگذار به عنوان نایب خدمت کند. قرار است که این سیستم جدید رای گیری از امروز چهارشنبه و در طول اجرای شرایط اضطراری ملی مربوط به شیوع کروناویروس در آمریکا به کار گرفته گردد.

از سوی دیگر نانسی پلوسی،رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به این شکایت واکنش نشان داده و آن را محکوم کرد. پلوسی در بیانیه ای این شکایت را یک نمایش غم انگیز به هدف منحرف ساختن توجهات از لایحه جدید یاری اقتصادی از بابت آسیب های شیوع کرونا دانست.رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه خود نوشت: مجلس نمایندگان دو هفته پیش عزم و اراده خود را با دادن رای مثبت به طرح رای دادن نیباتی از راه دور و دیگر تدابیر لازم برای تضمین تداوم کوشش کنگره برای حمایت از جان و معیشت مردم نشان داد.

پلوسی ادامه داد: موضع مجلس نمایندگان آمریکا این است که رای دادن از راه دور به وسیله نایبان در طول همه گیری کروناویروس کاملا منطبق با قانون اساسی و مورد حمایت کارشناسان حقوقی تحلیلگر است. علاوه بر آن دادگاه عالی آمریکا بالغ بر یک قرن پیش تصریح نموده که قانون اساسی هر نماینده کنگره را قادر به مشخص قوانین فرآیندی خودش می سازد.

312 23

منبع: خبرآنلاین

به "شکایت جمهوری خواستار از پلوسی، نانسی واکنش تند نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت جمهوری خواستار از پلوسی، نانسی واکنش تند نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید