لاغری با ماسک زدن؟!

به گزارش وبلاگ آکادمی، استفاده طولانی مدت از ماسک باعث بالا رفتن سطح دی اکسیدکربن و در نتیجه بالارفتن سطح اسید کربنیک در بدن می شود که پیامد آن اسیدی تر شدن مایعات بدن در نتیجه افت متابولیسم، چربی سوزی و سطح سوخت وساز بدن است.

لاغری با ماسک زدن؟!

استفاده طولانی مدت از ماسک باعث بالا رفتن سطح دی اکسیدکربن و در نتیجه بالارفتن سطح اسید کربنیک در بدن می شود که پیامد آن اسیدی تر شدن مایعات بدن در نتیجه افت متابولیسم، چربی سوزی و سطح سوخت وساز بدن است. پس توصیه می شود با رعایت تمام نکات بهداشتی و استفاده حداکثری از ماسک، هوشمندانه تر از ماسک استفاده کنید.

مهرداد رحیم زاده - کارشناس تغذیه و رژیم درمانی - در یادداشتی نوشت: واقعیت این است که ماسک زدن در کاهش وزن تاثیر دارد. استفاده طولانی مدت از ماسک باعث بالا رفتن سطح دی اکسیدکربن و در نتیجه بالارفتن سطح اسید کربنیک در بدن می شود که پیامد آن اسیدی تر شدن مایعات بدن در نتیجه افت متابولیسم، چربی سوزی و سطح سوخت وساز بدن است.

پس توصیه می شود با رعایت تمام نکات بهداشتی و استفاده حداکثری از ماسک، هوشمندانه تر از ماسک استفاده کنید. در صورتی که امکان دورکاری ندارید و به ناچار در محل کار خود باید با همکاران و مراجعه کنندگان مواجهه داشته باشید و مجبورید ساعت های طولانی از ماسک استفاده کنید. راه حل هایی وجود دارد که از اثرات منفی تجمع دی اکسیدکربن در بدن بکاهید:

1- در مواقع استراحت در فضای باز یا ایمن ماسک خود را بردارید و نفس عمیق بکشید.

2- سیگار یا قلیان نکشید.

3- افزودنی هایی در بازار وجود دارد که با افزودن آن ها به آب بدون تغییر در طعم و مزه با افزودن هیدروژن مولکولی و منیزیم و کلسیم یونی به آب علاوه بر این که موجب قلیایی شدن آب می شوند، آب خاصیت آنتی اکسیدانی نیز پیدا می کند که علاوه بر خنثی کردن اثرات منفی تجمع دی اکسیدکربن در بدن و افزایش چربی سوزی، بر افزایش ایمنی نیز تاثیر مستقیم می گذارد، اما توجه کنید از محصولاتی استفاده شود که دارای برند معتبر و گواهینامه سیب سلامت از سازمان غذا و دارو باشد.

افزودن برخی مواد مانند سرکه سیب یا آبلیموی تازه به آب آشامیدنی آن را اسیدی می کند، اما یون هایی به بدن وارد می کند که می تواند مقداری از اسیدی شدن خون کاسته و تاثیر تجمع دی اکسیدکربن را تاحدی خنثی کند، اما فعلا بهترین راه ممکن، استفاده از افزودنی های قلیایی کننده آب است که اصطلاحا به آن ها بادی بالانس می گویند و در برخی داروخانه ها یا به صورت اینترنتی قابل خرید هستند.

البته مسائل دیگری نیز باعث اسیدی شدن خون و کاهش متابولیسم و چربی سوزی از این طریق می شود که به اختصار نام می برم: استفاده زیاد از پلاستیک و ظروف یکبارمصرف، استنشاق برخی حلال ها و مواد شیمیایی که در آرایشگاه ها برای رنگ مو یا کاشت ناخن استفاده می شود و مصرف بیش از حد پروتئین و نیترات موجود در آب که استفاده از آب های قلیایی قادر به خنثی نمودن اثرات منفی اسیدی شدن محیط بدن به هر طریقی را دارد.

منبع: جام جم

منبع: فرادید

به "لاغری با ماسک زدن؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاغری با ماسک زدن؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید