مجسمه فضانورد افتاده به اصفهان رسید!

به گزارش وبلاگ آکادمی، به مناسبت بیست وپنجمین سال تاسیس موزه هنرهای معاصر اصفهان و چهل ونهمین سال قرار دریافت مجسمه فضانورد افتاده بر کره ماه، نسخه ای از این مجسمه از روز پنجشنبه (12 تیرماه) تا 17 مرداد در این موزه به نمایش گذاشته می شود.

مجسمه فضانورد افتاده به اصفهان رسید!

سوم اسفندماه 97 ادیشن 017 از مجسمه فضانورد افتاده اثر پاول فون هویدونک، هنرمند بلژیکی توسط مدیران شرکت بین المللی هنر و فرهنگ به موزه هنرهای معاصر اصفهان اهدا شد. نمونه اصلی این مجسمه آلومینیومی 85 میلی متری در آگوست سال 1971 توسط فضاپیمای آپولو15 به فضا فرستاده شد و بر روی کره ماه قرار گرفت. این مجسمه نماد انسانی بدون نژاد و جنسیت و سن است.

لوئیز داچمن، کارمند گالری وادلی نیویورک ایده گذاشتن یکی از کارهای هویدونک را در فضا توسط فضانوردان عنوان کرد. بر همین اساس پاول به همراه لوئیز به دیدن سه فضانورد آپولو15 رفتند و پیشنهادشان را عنوان کردند. آن ها نیز موافقتشان را با این کار اعلام کردند و اینگونه پای مجسمه آلومینیومی فضانورد افتاده در سال 1971 به سطح ماه رسید و همان جا ماندگار شد.

ایسنا نوشت، از مجسمه فضانورد ادیشن هایی تولید شده که به موزه های دنیا اهدا می شود. به همین دلیل در تاریخ سوم اسفندماه 1397 طی پروژه ای به نام انسان، هنر، کهکشان یک ادیشن از این مجسمه به موزه هنرهای معاصر اصفهان اهدا شد.

منبع: گردشبان

به "مجسمه فضانورد افتاده به اصفهان رسید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجسمه فضانورد افتاده به اصفهان رسید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید