مجلس ترکیه برای کنترل محتواها در فیس بوک و توئیتر رای گیری می کند

به گزارش وبلاگ آکادمی، مجلس ترکیه آماده رای گیری درباره لایحه ای می شود که مقررات جدید سختی را بر سایت هایی مانند فیس بوک، توئیتر و یوتیوب وضع می کند.

مجلس ترکیه برای کنترل محتواها در فیس بوک و توئیتر رای گیری می کند

به گزارش وبلاگ آکادمی به نقل از گاردین بر اساس پیش نویس این لایحه شرکت های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، توئیتر و یوتیوب که روزانه بیش از یک میلیون کاربر در ترکیه دارند، با ید حضوری رسمی در این کشور داشته باشند یا کننده ای داخلی را مشخص کنند که در برابر مقامات ترکیه مسئولیت قانونی داشته باشد.

این شرکت ها یا کنندگانشان ملزم خواهند بود در طول 48 ساعت به شکایت ها درباره پست هایی که حقوق شخصی و حریم خصوصی را زیرپا می گذارند پاسخگو باشند و همچنین شرکت های بین المللی باید داده های کاربرانشان را درون ترکیه ذخیره کنند.

اگر این شرکت ها به این مقررات تن در ندهند، مقامات ترکیه می توانند آنها را مشمول جریمه های سنگین تا 1.5 میلیون دلار کنند و پهنای باندشان را تا 90 درصد کاهش دهند که عملا باعث غیرقابل استفاده شدن آنها می شود.

این لایحه هچنین به دادگاه ها اجازه می دهد تا وب سایت های خبری ترکیه دستور دهند تا محتواهایشان در عرض 24 ساعت حذف کنند.

کمیسیون قضایی مجلس ترکیه این پیش نویس را در ساعات اولیه روز جمعه 3 مرداد تصویب کرد.

هنوز زمان رای گیری نهایی در این باره مشخص نشده است، اما انتظار می رود این لایحه با حمایت حزب حاکم عدالت و توسعه رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و احزاب متحدش به تصویب برسد.

منبع: همشهری آنلاین

به "مجلس ترکیه برای کنترل محتواها در فیس بوک و توئیتر رای گیری می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس ترکیه برای کنترل محتواها در فیس بوک و توئیتر رای گیری می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید