مونسان تمبر شد و تمبر خود را امضاء کرد، وزیر میراث فرهنگی: مجموعه دارها آثارشان را به وزارت میراث فرهنگی اهداء نمایند تا نگرانی ها پس از فوت شان رفع گردد

به گزارش وبلاگ آکادمی، خبرنگاران: علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور صبح امروز در حاشیه ملاقات با مجموعه دارها از تمبر خود به عنوان نخستین وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رونمایی و تمبر خود را امضاء کرد.

مونسان تمبر شد و تمبر خود را امضاء کرد، وزیر میراث فرهنگی: مجموعه دارها آثارشان را به وزارت میراث فرهنگی اهداء نمایند تا نگرانی ها پس از فوت شان رفع گردد

به گزارش وزارت میراث فرهنگی، علی اصغر مونسان پیش از امضای تمبر خود، در ملاقات با اعضای انجمن مجموعه دارهای ایران اعلام نمود: موزه ها، کاخ موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی در تهران و استان ها برای معرفی آثار مجموعه داران می تواند در اختیار آن ها قرار گیرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگزی و صنایع دستی با اعلام این که وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آمادگی خود را برای حمایت کامل از مجموعه داران اعلام می نماید، بر اهمیت معرفی آثار و اشیای مجموعه داران تاکید نمود و گفت: این آثار باید به شکل مناسب معرفی شوند و از همین رو پیشنهاد می گردد آثار مجموعه دارها در پورتال جامع گردشگری ایران که به 5 زبان زنده جهان به معرفی جاذبه های گردشگری و ظرفیت های فرهنگی تاریخی کشورمان می پردازد، معرفی شوند.

علی اصغر مونسان همچنین به مجموعه دارهای آثار تاریخی - فرهنگی پیشنهاد کرد مجموعه دارها آثار خود را به وزارت میراث فرهنگی اهداء نمایند تا به نام خودشان نگهداری و به نمایش گذاشته گردد تا نگرانی ها از شرایط مجموعه مجموعه دارها پس از فوت آن ها رفع گردد.

محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی نیز در نشست وزیر میراث فرهنگی با مجموعه دارها گفت: کوشش های مجموعه داران بخش خصوصی برای ما مقدس است، چرا که آن ها از اموال و اشیای تاریخی که هویت فرهنگی ما هستند صیانت می نمایند.

منوچهر لطفی رئیس انجمن مجموعه داران ایران نیز در این نشست تاریخ مجموعه داری در ایران را 170 سال دانست و گفت: مجموعه دارها بدون توقع و چشمداشت در حوزه فرهنگ و هویت تاریخی کشور فعالیت می نمایند.

لازم به ذکر است در خبر ارسال شده از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اشاره ای به این موضوع نشده است که کدامیک از مجموعه دارها برای وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور تمبر سفارشی چاپ نموده است. حتی اشاره نشده است که این اقدام از سوی وزارت میراث فرهنگی با همکاری شرکت پست جمهوری اسلامی ایران انجام شده یا مجموعه دارها تمبر وزیر میراث فرهنگی چاپ نموده اند.

منبع: صدای میراث

به "مونسان تمبر شد و تمبر خود را امضاء کرد، وزیر میراث فرهنگی: مجموعه دارها آثارشان را به وزارت میراث فرهنگی اهداء نمایند تا نگرانی ها پس از فوت شان رفع گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مونسان تمبر شد و تمبر خود را امضاء کرد، وزیر میراث فرهنگی: مجموعه دارها آثارشان را به وزارت میراث فرهنگی اهداء نمایند تا نگرانی ها پس از فوت شان رفع گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید