نقص عضو فرزند منجر به شکایت مرد همسایه شد

به گزارش وبلاگ آکادمی، تهران (پانا) - مرد میانسالی که مدعی است پسر نوجوانش هنگام فرار از دست مرد همسایه به زمین خورده و ترقه در دستش منفجر و دچار نقص عضو شده با ثبت شکایتی خواهان مجازات و دریافت دیه از مرد همسایه شد.

نقص عضو فرزند منجر به شکایت مرد همسایه شد

به گزارش ایران، رسیدگی به این پرونده از اسفند سال 98 با شکایت مردی آغاز شد که مدعی بود در جریان درگیری پسرش با مرد همسایه او دچار نقص عضو شده است. وی در تشریح ماجرا گفت: روز حادثه پسرم رضا ترقه ای در دستش بود که همسایه ما به نام حسن به او اعتراض و سپس او را دنبال کرد و باعث شد پسرم از ترس فرار کند در حین فرار پسرم زمین خورد و در جریان آن هم ترقه در دستش منفجر شد و یکی از دستانش را از دست داد و حالا من از او شاکی هستم.

با توجه به این شکایت حسن به عنوان متهم احضار اما منکر درگیری با رضا شد و گفت که شاکی اشتباه کرده است.

به این ترتیب مأموران تحقیقات شان را آغاز کردند و مشخص شد که حسن قبل از حادثه با رضا درگیری لفظی پیدا کرده و برای چند لحظه هم او را دنبال کرده که در این حین پسربچه به زمین خورده و مواد منفجره در دستش منفجر شده و به او آسیب زده است.

مأموران پس از آن به سراغ دوستان رضا هم رفتند و آنها هم به اتفاق اظهارات شاکی را تأیید کردند و گفتند ما در حال ترقه بازی بودیم که حسن به ما اعتراض کرد وقتی ما با او بحث کردیم به دنبال مان دوید و ما هم از ترس فرار کردیم و در همین حین رضا به زمین خورد و ترقه در دستانش منفجر شد و دستش خونریزی کرد.

به این ترتیب متهم یکبار دیگر مورد بازپرسی قرار گرفت و اینبار ادعای دیگری را بیان کرد و گفت: من قصدی برای اذیت کردن بچه ها نداشتم. آنها چندین روز بود که در نزدیکی خانه ما بازی می کردند و سرو صدایشان باعث مزاحمت برای ما شده بود. آن روز با ناراحتی بیرون رفتم و وقتی دیدم چند پسربچه هستند سعی کردم با آرامش از آنها بخواهم که در جلوی خانه ما ترقه ها را منفجر نکنند.

در حین حرف زدن داشتم به آنها نزدیک می شدم که رضا ترسید و فرار کرد و من هم به سمت خانه ام برگشتم که به یکباره صدای انفجاری شنیدم و وقتی برگشتم دیدم رضا آسیب دیده است. من اصلاً نمی دانستم که ترقه ای در دست دارد وگرنه با او وارد بحث نمی شدم یا اینکه ترقه را می گرفتم.

این متهم در ادامه اضافه کرد: من در آسیب دیدن او هیچ نقشی نداشتم. نه ترقه ای به او دادم و نه اصلاً متوجه شدم که در دستش ترقه هست. دنبالش هم نکردم این شکایت واهی است و من درخواست برائت دارم. این مرد باید خودش مراقب رفتارهای پسرش می بود تا با ترقه دست ساز بازی نکند.

با این حال پدر رضا از شکایتش دست برنداشت و خواستار پرداخت خسارت و دیه از سوی مرد همسایه شد و گفت: پسر من ترقه دست ساز داشته و متهم هم این را می دانسته با این حال او را دنبال کرده است. هرچند می گویند بچه خودش به زمین افتاده ولی من مطمئنم این مرد پسرم را به زمین انداخته است. وقتی ترقه در دست پسرم ترکید ما او را به بیمارستان بردیم. پزشکان تلاش زیادی کردند که پسرم را نجات دهند. استخوان های دستش خرد و عضله ها و عصب هایش کلاً پاره شده بود. به ما گفتند دست بچه باید قطع شود. من قبول نکردم و گفتم باید پسرم را نجات دهید. التماس های من سبب شد تا یکی از پزشکان قبول کند دست بچه را نگه دارد. البته گفت ممکن است دیگر نتواند دستش را تکان دهد.

پدر این پسربچه ادامه داد: در حال حاضر عضلات دست پسرم قطع شده و دیگر نمی تواند دستش را حرکت بدهد.

پسر من فقط 14 سال دارد با عصبانیت این مرد به آینده اش لطمه جبران ناپذیری خورده است. به همین خاطر من درخواست خسارت و مجازات این مرد را دارم.

به این ترتیب برای مرد متهم قرار صادر شد. اما او که همچنان اتهامش را نپذیرفته بود به قرار صادره اعتراض کرد اما اعتراضش قبول نشد و با توجه به درخواست پدر رضا کیفرخواست علیه متهم صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد و متهم بزودی محاکمه می شود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "نقص عضو فرزند منجر به شکایت مرد همسایه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقص عضو فرزند منجر به شکایت مرد همسایه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید