هشدار اینفانتینو نسبت به از سرگیری زودهنگام لیگ ها

به گزارش وبلاگ آکادمی، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال به فدراسیون های عضو فیفا هشدار داد که لیگ های کشورشان را زود از سر نگیرند.

هشدار اینفانتینو نسبت به از سرگیری زودهنگام لیگ ها

به گزارش وبلاگ آکادمی، مسابقات ورزشی در سرتاسر دنیا از جمله لیگ های معتبر فوتبال باشگاهی اروپا تحت الشعاع شیوع ویروس کرونا (کووید 19) قرار گرفته اند، ویروسی که تا به امروز جان بیش از 95 هزار نفر را در دنیا گرفته است. مسئولان فوتبال آلمان در حال برنامه ریزی برای از سرگیری مسابقات بوندس لیگا از اوایل ماه مِی (اواسط اردیبهشت ماه) هستند، اما رئیس فدراسیون دنیای فوتبال (فیفا) به فدراسیون های عضو فیفا درباره شروع زودهنگام مسابقات فوتبال هشدار داد.

جانی اینفانتینو در این باره گفت: به عنوان اولویت اصلی از آنهایی که در مسابقات خود به کار می گیریم و همچنین از همه دعوت می کنیم تا از اصول ما پیروی کنند و آن هم این است که سلامت در اولویت واقع شده است. هرچقدر روی این موضوع تأکید کنم هم کافی نیست. ارزشی ندارد که زندگی انسانی را برای هر بازی، هر رقابت و هر لیگی در معرض خطر قرار دهیم. همه باید این مسئله را در ذهن خود داشته باشند.

رئیس فیفا خطاب به مسئولان فدراسیون های عضو و مسئولان لیگ های مختلف، صحبت هایش را این طور ادامه داد: این بیشتر بی مسئولیتی خواهد بود اگر مسابقات را در شرایطی از سربگیریم که هنوز شرایط صد درصد ایمن نیست. اگر لازم باشد که بیشتر صبر کنیم، باید این کار را انجام دهیم. بهتر است در چنین شرایطی صبر کنیم تا اینکه بخواهیم ریسک کنیم.

بسکمک از باشگاه ها به دنبال تعطیلی لیگ ها در پی شیوع ویروس کرونا دچار ضررهای مالی هنگفتی شده اند، از این رو فیفا، صندوقی را برای کمک به این باشگاه ها با بودجه ای بالغ بر 2.7 میلیون دلار در نظر گرفته است تا از این طریق فوتبال را نجات دهد و به این باشگاه ها برای بهتر کردن اوضاع مالی شان کمک کند.

اینفانتینو در این باره گفت: به لطف کارهایی که در طول چهار سال گذشته در فیفا انجام داده ایم، ما خودمان را در شرایط مالی بسیار خوبی قرار داریم. فیفا در بازارهای مالی از اعتبار خوبی برخوردار است. این به ما کمک می کند تا پایه محکمی از ذخایر مهم را تحکیم کنیم، اما ذخایر ما پولِ فیفا نیست، بلکه این پول فوتبال است. بنابراین وقتی فوتبال نیازمند است، ما باید به راه حلی برای کمک فکر کنیم و این وظیفه ماست. این دیدگاهی است که من به عنوان رئیس فیفا دارم.

وی در انتها تأکید کرد: از آنجا که فوتبال در تمام دنیا متوقف شده است، همه ما در مقاطع مختلف از فوتبال پایه تا فوتبال حرفه ای با مسائل مالی روبه رو هستیم. با توجه به این موضوع ما در حال حاضر با شما همکاری می کنیم تا با ارزیابی تأثیرات مالی، پاسخ درستی به آن بدهیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "هشدار اینفانتینو نسبت به از سرگیری زودهنگام لیگ ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار اینفانتینو نسبت به از سرگیری زودهنگام لیگ ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید