هشدار دادستان مالیاتی به کارمندان بانک ها

به گزارش وبلاگ آکادمی، دادستان انتظامی مالیاتی در نامه ای خطاب به رئیس کل بانک مرکزی گفت که اگر کارمندان بانک ها گزارش تخلفات احتمالی را ندهند مباشر در جرم هستند.

هشدار دادستان مالیاتی به کارمندان بانک ها

به گزارش گروه مالی وبلاگ آکادمی، عباس بهزاد دادستان انتظامی مالیاتی بهمن ماه سال 98 در نامه ای به رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت کارکنان بانک ها و موسسات مالی در ارتکاب جرم مالیاتی در صورتی که گزارش ننمایند حداقل مجازات مباشر جرم محکوم می شوند.

در این نامه آمده است: همانگونه که مستحضرید مستفاد از ماده 276 قانون مالیات های مستقیم، چنانچه هریک از کارکنان بانک ها و موسسات مالی و اعتباری در ارتکاب جرم مالیاتی معاونت نمایند و یا تخلفات اجرا شده را گزارش نکند به حداقل مجازات مباشر جرم محکوم می شوند. از طرفی به استناد قوانین و مقررات موضوعه از جمله ماده 76 قانون آیین دادرسی کیفری، هرگاه مقامات و اشخاص رسمی از وقوع یکی از جرائم غیرقابل گذشت در حوزه کاری خود مطلع شوند، مکلفند موضوع را فوری به دادستان اطلاع دهند.

علی ای حال با عنایت به مطالب معنونه و در راستای انجام وظایف قانونی در خصوص لزوم گزارش موارد عدم رعایت مقررات و جرایم مالیاتی مندرج در ماده 174 قانون مالیات های مستقیم، خواهشمند است دستور فرمایید ضمن اعمال نظارت های کافی و مؤثر، مراتب به نحو مقتضی به کلیه بانک ها و موسسات مالی و اعتباری اطلاع رسانی گردد. بدیهی است در صورت تخطی و عدم گزارش تخلفات اجرا شده، اقدامات قانونی از سوی این دادستانی معمول خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هشدار دادستان مالیاتی به کارمندان بانک ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار دادستان مالیاتی به کارمندان بانک ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید