هشدار هواشناسی؛ کاهش دما در شمال ، وقوع گردوخاک در جنوب

به گزارش وبلاگ آکادمی، سازمان هواشناسی نسبت به کاهش دما در شمال و خیزش گرد و خاک در جنوب کشور طی روزهای آینده هشدار داد.

هشدار هواشناسی؛ کاهش دما در شمال ، وقوع گردوخاک در جنوب

به گزارش وبلاگ آکادمی به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد اعلام نموده ست: تغییرات نوع توده هوا و شمالی شدن جریانات هوا از پنجشنبه شب (5 تیرماه) باعث کاهش 5 تا 8 درجه ای دما طی آدینه و شنبه (6 و 7 تیرماه) در سواحل دریای خزر و شمال غرب کشور و شنبه و یکشنبه (7 و 8 تیرماه) در تهران و شمال شرق کشور می گردد. در این شرایط نسبت به کنترل دما، رطوبت و تهویه در گلخانه ها، مرغداری ها و دامداری ها با توجه به نوسانات دما توصیه می گردد.

در ادامه این هشدار با اشاره به حاکمیت و شدت دریافت بادهای 120 روز در بعضی مناطق جنوبی کشور آمده است: این شرایط جوی از امروز (3 تیرماه) موجب خیزش گردوخاک در شمال و غرب سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و نوار شرقی کرمان می گردد و تا یکشنبه هفته آینده (8 تیرماه) ادامه دارد و کاهش موقتی دید و کیفیت هوا را در پی دارد بنابراین احتیاط در تردد جاده ای و پرهیز از حضور غیرضروری در فضای باز توصیه می گردد.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ دیگری آورده است: از پنجشنبه شب (5 تیرماه) دریای خزر متلاطم می گردد و ارتفاع موج به 1.5 تا دو متر می رسد. این شرایط جوی تا یکشنبه (8 تیرماه) ادامه می یابد.

در این شرایط جوی احتمال پاره شدن تورهای صیادی وجود دارد و سازمان هواشناسی نسبت به ممانعت از شنا در سواحل، محدودیت در تردد قایق های سبک و تفریحی و اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی توصیه می نماید.

بنا بر این گزارش، هشدار زرد هواشناسی به این معناست که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد، تمهیداتی بیندیشند.

منبع: همشهری آنلاین

به "هشدار هواشناسی؛ کاهش دما در شمال ، وقوع گردوخاک در جنوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی؛ کاهش دما در شمال ، وقوع گردوخاک در جنوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید