ویلسون: دنیا دولتی که با زور در افغانستان تحمیل گردد را نمی پذیرد

به گزارش وبلاگ آکادمی، کاردار سفارت آمریکا در کابل با درخواست از طالبان برای خاتمه دادن به خشونت ها گفت: کشورهای دنیا، دولتی که با زور در افغانستان تحمیل گردد را نمی پذیرند.

ویلسون: دنیا دولتی که با زور در افغانستان تحمیل گردد را نمی پذیرد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ آکادمی، راس ویلسون کاردار سفارت آمریکا در کابل در توئیتی نوشت که حملات هدفمند طالبان علیه غیرنظامیان در افغانستان افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: ما از طالبان می خواهیم تا خشونت های جاری را متوقف نموده و به میز مذاکره بازگردند.

ویلسون تاکید نمود: همانطور که ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پیش از این گفته است، کشوری دنیا، دولتی که به وسیله زور در افغانستان تحمیل گردد را نمی پذیرند.

کاردار سفارت آمریکا در کابل هفته گذشته هم گفت که اگر طالبان صلح نکند و به جنگ ادامه دهد، جنگ جاری در افغانستان تشدید می گردد.

وی گفته بود که آمریکا برای طالبان روشن ساخته که واشنگتن مخالف هرگونه کوشش این گروه برای بدست آوردن قدرت به وسیله نظامی است.

ویلسن بعلاوه تاکید نموده بود که اگر طالبان برای سرنگونی دولت افغانستان و بدست آوردن قدرت به جنگ ادامه دهد، آمریکا مانند سال های اخیر پشتیبانی خود را از نیروهای امنیتی و دفاعی و همچین مردم ادامه خواهد داد.

روزنامه نیویورک تایمز هم پیش تر به نقل مقامات آمریکایی با اشاره به ناامنی های افغانستان نوشته بود: در صورتی که کابل یا سایر شهرهای مهم با خطر سقوط روبرو شوند، آمریکا به حملات هوایی در این کشور ادامه خواهد داد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ویلسون: دنیا دولتی که با زور در افغانستان تحمیل گردد را نمی پذیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویلسون: دنیا دولتی که با زور در افغانستان تحمیل گردد را نمی پذیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید