پیروانی: رقبای ما به تیم های پایین جدول می بازند و مدعی می شوند که اتفاقات علیه آنها است

به گزارش وبلاگ آکادمی، مدیر تیم فوتبال پرسپولیس گفت: برخلاف رقبا در زمین بازی می کنیم و می جنگیم اما حریفان به تیم های ته جدولی می بازند و می گویند اتفاقات علیه شان است.

پیروانی: رقبای ما به تیم های پایین جدول می بازند و مدعی می شوند که اتفاقات علیه آنها است

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ آکادمی، به نقل از رسانه باشگاه پرسپولیس، افشین پیروانی در خصوص هجدهمین سالگرد قهرمانی تاریخی پرسپولیس در اولین دوره لیگ برتر گفت: حتما هواداران عزیز به یاد دارند که ما آن روز در خانه بازی داشتیم و استقلال در انزلی باید به مصاف ملوان می رفت و شانس این تیم برای قهرمانی خیلی بیشتر بود اما در نهایت روی خوب فوتبال به ما نشان داده شد. با آنکه آن سال مسائل بسیار زیاد مالی داشتیم اما در نهایت قهرمان شدیم. به خوبی یادم می آید که در اواخر بازی ها آنقدر مصدوم داشتیم که در بازی های آخر به زحمت 11 بازیکن ترکیب اصلی انتخاب می شدند.

وی اضافه کرد: درست مثل روزهایی که پرسپولیس با پنجره بسته پیروز شد اتفاقات بزرگی را رقم بزند و به فینال آسیا برود. ما در آن سال آنقدر مصدوم داشتیم که در دو سه بازی گلر امیدها برای ما درون دروازه ایستاد اما به هرحال خواستن توانستن است.

پیروانی در خصوص کاپیتانی اش در این دیدار گفت: به هر حال در اولین دوره لیگ حرفه ای من به عنوان کاپیتان جام را بالای سر بردم و باید در آن شرایط باشید تا بدانید که این مسئله چقدر لذت بخش است. من اصطلاحی دارم که می گویم باید پرسپولیسی باشی، در فینال جام حذفی به استقلال گل رجحان بزنی و قهرمان شوی تا مزه آن را بفهمی و حالا هم می گویم که باید پرسپولیسی باشی، کاپیتان باشی و جام قهرمانی را به آن صورت فوق العاده بالای سر ببری تا حرف من را درک کنید. واقعاً حس و حال فوق العاده و وصف ناپذیری بود.

بازیکن سابق پرسپولیس گفت: خیلی ها الان می گویند که به ما کمک می شود تا قهرمان شویم اما اینطور نیست. هر کسی که کلاه خودش را قاضی کند می داند که ما در زمین بازی می کنیم و می جنگیم اما رقبای ما به تیم های پایین جدول می بازند و بعد مدعی می شوند که اتفاقات بر علیه آنها سازماندهی شده است! همان سال 81 ما قهرمان لیگ برتر شدیم اما بازیکنان یک تیم صحبت از این کردند که نمی خواستند آنها قهرمان شوند! اینها همه بهانه است. ما بردیم، قهرمان شدیم و نشان دادیم که خواستن، توانستن است. پرسپولیس همواره با کمبود بازیکن کارهای بزرگی انجام داده است.

پیروانی از خاطره به یاد ماندنی اش درآن دیدار گفت: اجازه بدهید چیزی بگویم. فیلمی از من منتشر شد که در بین دو نیمه آن بازی حرف هایی زدم اما در این باره باید بگویم که بازیکن تیم حریف که نمی خواهم نام او را بگویم بارها در زمین به خیلی از بازیکنان ما فحاشی کرد. حتی یکی دو تا از بازیکنان به من گفتند که فحاشی این فرد را به آقا غلام برادرم که سرمربی فجر شهید سپاسی بود بگویم اما این کار را نکردم. تیم فجر شهید سپاسی یک تیم قابل احترام است که نام شهید روی آن واقع شده است و برادرم در این باشگاه بازیکنان با اخلاق تربیت کرد اما در آن میان یک بازیکن بود که حرف های رکیکی به بازیکنان ما زد.

وی اضافه کرد: همان موقع خیلی ها می گفتند که برای این بازی من و آقا غلام تبانی می کنیم اما خوشبختانه فجر شهید سپاسی در آن بازی بهترین عملکرد خود را ارائه داد و حتی در لحظات پایانی می توانست به ما گل بزند. تنها خاطره بد من از این بازی همان بازیکنی است که در میانه زمین فحاشی می کرد. در بین دو نیمه به دلیل فحاشی های این بازیکن حرف هایی زدم و الفاظی به کار بردم که خارج از فیرپلی بود. حرف های من در واکنش به حرف های آن بازیکن بود و شاید خیلی ها از من توقع نداشتند که آن حرف ها را بزنم. بعد از بازی آقا غلام به من گفت که اگر به من می گفتی این بازیکن را تعویض می کردم اما خوشحالم که این کار را نکردم چون آن فرد، بازیکن خوب تیمش بود و نمی دانم چه هدفی را دنبال می کرد که از ابتدای بازی به بیشتر بازیکنان ما فحش های رکیک می داد. البته من در دوران فوتبالم هیچ گاه به کسی بی احترامی نکردم و کارت قرمز نگرفتم. با این همه تنها خاطره بد من از آن بازی معروف همین فیلمی است که اخیرا از من بیرون آمده و برخی روی آن موج سواری کردند اما باید بگویم که همواره اخلاق را رعایت کردم و امیدوارم که دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

پیشکسوت فوتبال در رابطه رعایت اخلاق در فوتبال عنوان کرد: این اتفاق برای من رخ داده است؛ یک بار در بازی تیم ملی ایران و ایرلند که در دوبلین بازی کردیم. در آن بازی روی کین به بازیکنان ما فحاشی های بسیار زیادی می کرد و حتی زمانی که پنالتی به ضرر ما گرفته شد و حامد کاویانپور به سمت میرزاپور رفت تا با او حرف بزند او فحاشی می کرد. من آنجا با او برخورد کردم. در یک بازی دیگر هم که مقابل تیم ملی بحرین داشتیم مهدی مهدوی کیا به من گفت دفاع چپ تیم بحرین فارسی بلد است و فحاشی های بسیار زیادی می کند که این بار هم به دلیل عرق و تعصبی که پرچم کشورم داشتم و به خاطر فحاشی هایی که صورت گرفت با آن بازیکن مقابله کردم اما بار سومی از من کسی چنین مسئله ای ندیده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پیروانی: رقبای ما به تیم های پایین جدول می بازند و مدعی می شوند که اتفاقات علیه آنها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروانی: رقبای ما به تیم های پایین جدول می بازند و مدعی می شوند که اتفاقات علیه آنها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید