کاهش 35 درصدی تلفات جاده ای در آذربایجان غربی

به گزارش وبلاگ آکادمی، خبرنگاران/آذربایجان غربی استاندار آذربایجان غربی گفت: تداوم کاهش تلفات جاده ای نیازمند تکمیل بیش از 300 کیلومتر پروژه نیمه تمام راهسازی، افزایش پایگاه های امداد جاده ای اورژانس و هلال احمر و حذف نقاط پرحادثه است.

کاهش 35 درصدی تلفات جاده ای در آذربایجان غربی

محمدمهدی شهریاری روز سه شنبه 6 آبان ماه در جلسه کمیسیون ایمنی راهها که بصورت ویدئو کنفرانس با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار گردید، نقاط پرحادثه، عدم ایمنی و تجهیز جاده ها، ناوگان فرسوده حمل و نقل، کیفیت پایین خودروها، بی توجهی به حریم و استاندارد جاده ای و نیز ناآشنایی رانندگان به قوانین را از جمله دلایل تصادفات جاده ای و دورن شهری دانست و اضافه نمود: اصلاح رفتارهای ترافیکی مردم و رانندگان بصورت مستمر و موثر نقش بسزایی در کاهش تصادفات خواهد داشت. صداوسیما و آموزش و پرورش نقش کلیدی در این زمینه برعهده دارند.

وی از کاهش 35 درصدی تلفات جاده ای طی 6 ماهه نخست سال در استان خبرداد و گفت: تجهیز محورهای مهم مواصلاتی استان از جمله سه راهی ایواوغلی، ارومیه- مهاباد و ارومیه به سرو و نیز سه راهی محمدیار به تقاطع های غیرهمسطح به وسیله تخصیص اعتبار لازم از سوی وزارت راه و شهرسازی نقش بسزایی در کاهش تصادفات جاده ای استان خواهد داشت.

شهریاری اضافه نمود: تجهیز ناوگان آمبولانسی، حذف نقاط پرحادثه و نیز نصب دوربین های ثبت سرعت و سامانه های ثبت تخلفات از دیگر نیازهای جدی استان برای تداوم کاهش تصادفات جاده ای بشمار می رود.

استاندار آذربایجان غربی با قدردانی از کوشش دستگاه های مسئول در ارتقای ایمنی جاده ای و نیز کاهش تصادفات توضیح داد: دستیابی به وضعیتی پایدار و مطمئن در فعالیتهای ترافیکی مردم مستلزم ارتقای فرهنگ ترافیکی و ایمنی خودرویی و جاده ای است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کاهش 35 درصدی تلفات جاده ای در آذربایجان غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 35 درصدی تلفات جاده ای در آذربایجان غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید