آموزش کامل دوخت یک مدل کوسن گرد رنگین کمانی (تصویری)

به گزارش وبلاگ آکادمی، مدل کوسن معمولا با توجه به محل استفاده آن انتخاب می گردد، ولی مدل کوسن گرد برای اغلب دکوراسیون ها مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از مدل کوسن رنگین کمانی که در اینجا یاد داده شده است می توانید متناسب با هر رنگ دکوراسیون یک کوسن زیبا درست کنید.

آموزش کامل دوخت یک مدل کوسن گرد رنگین کمانی (تصویری)

وبلاگ آکادمی در این آموزش روش درست کردن کوسن گرد رنگین کمانی را به صورت مرحله به مرحله و همرا با تصویر و توضیحات کامل به شما می آموزد که می توانید برای تزیین انواع مبلمان از آن استفاده نمایید.

وسایل لازم برای دوخت کوسن گرد رنگین کمانی

  • تکه پارچه
  • نخ و سوزن
  • دو عدد حلقه فلزی
  • دو عدد دکمه
  • چرخ خیاطی
  • پشم شیشه

روش دوخت یک مدل کوسن گرد رنگین کمانی

این مدل کوسن گرد را می توانید با تکه پارچه های مختلف و یا از لباس های قدیمی درست کنید. ابتدا یک الگوی مثلثی درست کنید و روی تکه پارچه ها بکشید و برش دهید. هر تکه را که می برید در کنار بقیه مثل یک دایره قرار دهید و تا زمانی که دایره کامل بگردد این کار را ادامه بدهید. می توانید مثلث ها را با توجه به ترتیب رنگی خاصی کنار هم بگذارید.

توجه کنید که از هر تکه پارچه باید دو عدد مثلث تهیه کنید. مثلا برای این یک دایره در این کوسن 12 مثلث می بینید که برای یک طرف کوسن استفاده می گردد. حال برای روی دیگر کوسن نیز باید 12 مثلث دیگر با همان پارچه ها درست کنید، یعنی در کل باید 24 تکه پارچه مثلثی داشته باشید.

به تعداد مثلث هایی که بریده اید روی یک پارچه آستری مثلث درست کنید. سپس دو عدد از تکه ها را روی هم قرار دهید و زیر و روی آن ها دو تا از مثلث های آستری را بگذارید. بعد همه لایه ها را مرتب نموده و با سوزن ته گرد آن ها را ثابت کنید.

حالا قسمت سوزن دار را با چرخ بدوزید. به هر سوزن که می رسید ابتدا آن را در آورده و دوباره دوخت را ادامه بدهید.

بعد از اینکه دوخت تمام شد درز به وجود آماده را از سمت آستر اتو کنید تا کار شما تمیز بگردد.

حالا روی یک طرف قسمت اول کوسن یک رنگ دیگر از پارچه را قرار داده و روی آن آستری بگذارید و با سوزن آن را ثابت کنید. حال مراحل قبلی را روی آن انجام بدهید.

همه تکه ها را به همین روش به هم بدوزید. وقتی همه تکه ها به هم وصل شدند، ابتدا و انتهای آنها را نیز به هم بدوزید.

اکنون تکه هایی که به هم دوخته اید به این شکل در می آیند.

همچنین بخوانید:

حال نوبت روی دیگر کوسن است که باید همین مراحل را یک بار دیگر با تکه های باقی مانده انجام بدهید.

وقتی دوخت طرف دوم تمام شد زمان وصل کردن آنها به هم است. ابتدا دو لایه را طوری که آستری ها به سمت بیرون باشد روی هم قرار دهید، سپس دورتا دور آن ها را با سوزن ته گرد به هم وصل کنید.

بعد دور لایه ها را با چرخ خیاطی بدوزید و حدود هفت سانتی متر آن را ندوخته باقی بگذارید. با پشم شیشه داخل کوسن را کاملا پر کنید تا کوسن حالت خود را پیدا کند. سپس قسمت باقی مانده را با نخ و سوزن بدوزید.

حالا باید وسط کوسن را درست کنیم طوری که حالت تو رفتگی روی آن ایجاد بگردد. برای این کار باید از دو حلقه فلزی کوچک برای مرکز کوسن استفاده کنیم. ابتدا نخ را چند بار دور حلقه بپیچید و گره بزنید.

حلقه را وسط کوسن بگذارید و روی آن را بدوزید، برای روی دیگر کوسن نیز همین کار را تکرار کنید.

وقتی حلقه روی کوسن ثابت شد باید سوزن را از وسط یک روی کوسن به روی دیگر آن ببرید (سوزن از داخل پشم شیشه ها رد می گردد) و محکم نخ را بکشید. بعد دو کوک روی حلقه آن سوی کوسن بزنید و دوباره این کار را تکرار کنید. به این ترتیب فرورفتگی وسط کوسن ایجاد می گردد.

توجه: بهتر است برای این کار از نخ چند لایه بهره ببرید تا مقاومت آن بیشتر بگردد.

حالا دکمه را روی حلقه قرار بدهید و طوری که حلقه پیدا نگردد آن را بدوزید. برای سمت دیگر هم این کار را انجام بدهید.

اکنون کوسن زیبای رنگین کمانی شما آماده شده است.

همچنین بخوانید: 4 روش دوخت کوسن های فانتزی جدید

منبع: ستاره

به "آموزش کامل دوخت یک مدل کوسن گرد رنگین کمانی (تصویری)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش کامل دوخت یک مدل کوسن گرد رنگین کمانی (تصویری)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید